Maassluis, 3. september 2019. a – Hollandi pereettevõtte Lely juhtimises leiab lähikuudel aset tähtis muutus. Alates 1. jaanuarist saab praegusest tegevdirektorist Alexander van der Lelyst Lely värskelt moodustatud nõukogu esimees. Nõukogu kohustus on tagada Lely püsimine eduka pereärina. Pragune klienditeeninduse valdkonna direktor André van Troost nimetatakse 1. jaanuarist 2020. a Lely kontserni tegevdirektoriks. Juhtkonna koosseis ei muutu.

André van Troost on Lelys töötanud alates 2014. aastast, tema varasemate tööandjate seas on Procter & Gamble ja Danone. Nendele kogemustele toetudes võib tal koos teiste juhtkonna liikmetega õnnestuda Lely uude faasi viia. Juhtkond jätkab tema juhtimisel praeguse eduka uuendustele, müügikanali tugevdamisele, kliendikesksuse parandamisele ja võitjamentaliteediga organisatsiooni arendamisele keskendunud strateegia elluviimist.

Lely areng
Alexander van der Lely heidab uhkusega pilgu Lely viimastel aastatel aset leidnud imelisele arengule: „Ühinesin Lelyga 1995. aastal ja olen viimased 15 aastat töötanud meie suurepärase ettevõtte tegevdirektorina. Sel perioodil oleme teinud kõvasti tööd põllumajandusmasinate ehitajast piimatootjate robootika ja andmetega varustamise valdkondades turu liidriks saamiseks. Saavutasin selle koos fantastilise kirglikest, piimakarjakasvatusest sügavalt hoolivatest inimestest koosneva meeskonnaga. Olen selle võimaluse eest väga tänulik!“

„Andmete haldamine ja automatiseerimine pakuvad ka tulevikus piimatootjatele ennenägematuid võimalusi. Lely jääb nende arengute vallas esirinda, kus oleme viimase 71 aasta vältel alati püsinud. See on meie juhtkonnale imeline ülesanne ja soovin neile muidugi selle täitmisel palju edu. Samal ajal jään ise värskes nõukogu esimehe rollis Lelyga väga tihedalt seotuks. Nõukogu jälgib juhtkonna poliitika elluviimist ja annab neile nõu.“

Juhtkonna liikmete uued rollid Alates 1. jaanuarist 2020. a jagunevad Lely juhtkonna liikmete rollid järgmiselt:

Andre van Troost tegevdirektor
Gijs Scholman kommertsdirektor
Marijke Jansen teenindusvaldkonna direktor
Martijn Boelens tehnoloogiadirektor
Ronald Eikelenboom finantsdirektor

Lely kontsern

1948. aastal asutatud Lely annab endast parima põllumajandusettevõtete tuleviku muutmiseks kestlikuks, kasumlikuks ja nauditavaks. Ettevõte töötab lehmadega seonduvast lähtudes välja esmaklassilisi robootika- ja andmesüsteeme, mis suurendavad piimatootmisettevõtetes loomade heaolu, ettevõtete paindlikkust ja tootlikkust.

Juba üle 25 aasta on Lely maailma juhtiv edukate piimakarjakasvatajate põlvkondadele automatiseeritud lüpsisüsteemide müügi ja hooldamisega tegelev ettevõte. Lely inspireerib oma töötajaid iga päev pakkuma klientidele uuenduslikke lahendusi ning toetama neid usaldusväärse, nõu ja tuge jagava partnerina. Lely kontsern, mille peakorter asub Hollandis ning millel on ülemaailmne vastavalt kliendi vajadustele kohandatavaid müügi- ja tugiteenuseid osutavate keskuste võrgustik, tegutseb enam kui 40 riigis ja annab tööd umbes 1500 inimesele. 

www.lely.com 

Täiendava teabe saamiseks pöörduge palun Lely International NV kommunikatsioonijuhi Esther Lelij poole: [email protected] , +31 (0) 6 8253 6989.