Lely Calm

Vasikate tihedam söötmine on rohkem kooskõlas nende loomuliku joomisharjumusega. Vasikate tihedama söötmise automatiseerimist on võimalik teostada vasikatele mõeldud söötmissüsteemiga. See toob piimafarmile palju kasu: vasikate tervislik kasv, optimaalsed hügieenitingimused, tööjõu kokkuhoid ja see valmistab vasikaid tulevikuks ette.

Automatiseeritud söötmise eelised.

Vasikate tervislik kasv

Libediku maht piirdub 1,5 kuni 2 liitriga portsjoni kohta. Selle asemel, et juua üks ämbritäis piima hommikul ja õhtul, on parem anda vasikatele päeva jooksul mitu väiksemat portsjonit, sest see parandab piima tarbimist ja seedimist. Selle tulemuseks on kõikide toitainete parem kasutamine ja kõrgem päevane kaalutõus.

Optimaalsed hügieenitingimused

Automatiseeritud söötmissüsteemiga söötmine parandab hügieenitingimusi ja loomade tervist üldiselt. Selle asemel, et puhastada ämbreid ja lutte käsitsi, võtab automatiseeritud söötmissüsteem puhastamise enda peale, puhastades ja loputades põhjalikult nõuetekohaste puhastitega mõned korrad päevas, mille tulemusel on bakterite kasv piiratud. Mida puhtam on süsteem, seda parem on see vasikatele.

Tööjõu kokkuhoid

Enam ei pea täitma piimaämbreid. Enam ei pea tõstma raskeid ämbreid ja vasikaid käsitsi söötma. Puudub vajadus kõikide säätmisvahendite igapäevaseks puhastamiseks. Need on ülesanded, mille automatiseeritud söötmissüsteem enda peale võtab. Tulemuseks on paindlikum tööpäev, mis jätab rohkem aega muude asjadega tegelemiseks piimafarmis.

Vasikate harjutamine

Rühmas pidamine aitab vasikatel õppida seda, kuidas käituda karjas. Juba esimeste päevade jooksul harjuvad vasikad konkurentsi ja domineerivusega. Kui vasikad õpivad selgeks joogiboksi minemise, et sealt piima juua, lähevad nad vanemana palju lihtsamini ka lüpsiroboti sisse.

  • Vasikate tervislikum kasv
  • Optimaalsed hügieenitingimused
  • Tööjõu kokkuhoid
  • Vasikate rühmakäitumise õpetus