2020. aasta oktoobris tõi Lely välja uued tooted ja kontseptsioonid meie Lely keskuste jaoks ja kohale kutsuti ka ajakirjandus. Lingi https://www.youtube.com/watch?v=0XSyNPupSpk kaudu võite vaadata lühikest videot Lely tulevikutalu päevade (Future Farm Days) tipphetkedega, kus esitletakse uusi tooteid ja kontseptsioone.

Allpool on lühike kokkuvõte teile uutest toodetest ja kontseptsioonidest ülevaate andmiseks ja me loodame, et saame 2021. aastal kohtuda kliendikohtumistel ja ‑üritustel ning selgitada kõike üksikasjalikumalt.

Lely Horizon

Lely uus platvorm Horizon on saadaval kõikidele Lely klientidele ja sellest saab T4C ja T4C InHerdi järeltulija. Lely Horizon kehtestab farminduses uue standardi ja me kutsume seda „tulevikupõllumajanduseks teie käeulatuses“.

Horizon on tõeline otsuste langetamist toetav platvorm, mis analüüsib andmeid, aitab infot mõista ja pakub ennetavaid nõuandeid, et muuta taluniku elu lihtsamaks, kari tervemaks ja talu kasumlikumaks. Lelys me tunneme, et praegu on aeg kasutada arukalt kõiki saadaolevaid asjakohaseid andmeid. Just see ongi Horizoni mõte. See ühendab talus olevad seadmed ja tarnijad, kasutades arukaid algoritme ja pilveteenuste jõudu. Andmed töödeldakse tegutsemise alusena kasutatavaks teabeks, mis on alati igas seadmes kättesaadav kasutajasõbralikus vormis. Rakendus varustab talunikud tööriistadega, mis võimaldavad töötada tõhusamalt ja omada suuremat kontrolli, aidates neil oma eesmärke saavutada.

Rakenduse loomisel aitasid rohkem kui 24 kuu jooksul katsetajatena kaasa üle 100 farmeri 7 riigist. See hõlmas enam kui 75 inseneri, disaineri, põllumajandusettevõtte juhtimise nõustajat, veterinaararsti ja tehisintellekti spetsialisti koostööd, et muuta kontseptsioon nutikamaks ja kasutajasõbralikumaks.

Ühe näitena tõstab rakendus esile andmeid jõudluse prognoosimiseks ja pakub farmerile välja selgeid valikuid. Näiteks osutab see selgelt ketoosikahtlusega lehmadele selle varajases staadiumis. Teades, et lüpsilehmad põevad ketoosi, saab varajase raviga otseselt kaotusi vältida. Lisaks pakub Horizon faktipõhist tuge otsustamisel, kas seemendada või mitte.

Horizon ei ole üksnes Lely lahenduste platvorm. See on avatud partneritele ja ka farmide partneritele. See tähendab, et minevikku jääb samade andmete sisestamine kahte eraldi süsteemi. Teise eelisena pole enam vajalik üksikandmete analüüsimine erinevates rakendustes ja aruannetes, mis aitab igapäevaselt aega kokku hoida.

Horizoni tutvustus:2021. aasta jooksul tutvustavad Lely ja Lely keskus samm-sammult Lely Horizoni kõikidele klientidele. Üleminek T4C-lt Lely Horizonile on plaanitud etapiviisilisena, riik riigi järel, 2021. aasta jooksul. Kirde-Euroopas plaanime käivitada ülemineku 2021. aasta keskel. Enne seda kutsub teie kohalik Lely keskus teid kliendiüritusele, kus jagatakse lisateavet Lely Horizoni eeliste ja selle kohta, kuidas saab teie farmis ülemineku korraldada. 

Kui te ei jõua ära oodata, millal saate Horizoni kohta rohkem teada, siis külastage lisateabe saamiseks veebilehte www.lely.com/horizon.