Lely Astronaut A5 märgib uut taset robootilises lüpsmises

 

 

Maassluis, 10. aprill 2018 Lely tutvustas oma Hollandis asuvas peakontoris korraldatud üritusel Lely Future Farm Days uut taset lüpsmises: Lely Astronaut A5. Lehma ja masina vahelise suhtluse jälgimine ja paljudelt farmeritelt saadud tagasiside viis süsteemi loomiseni, mis kombineerib end tõestanud lüpsipõhimõtted enneolematu töökindluse, kasutuslihtsuse ja kulutõhususega. Uus A5 lüpsirobot tagab stressivaba lüpsmise nii farmeritele kui ka nende lehmadele.

 

 

Uus tase lehmadele pakutavas mugavuses ja kasutuslihtsuses

Meie Lelys leiame, et terved ja stressivabad lehmad annavad rohkem piima. On tõendatud, et lehmad tunnevad end mugavalt ja pakuvad head tootlust Lely laudakeskkonnas, kus on tagatud lehmade vaba liikumine, I-flow funktsioon ja ruumikad lüpsilatrid.

A5-ga on lehmadele pakutava mugavuse taset veelgi suurendatud uue hübriidkäpa lisamise kaudu, mis on vaikne, kiirem, energiasäästlik ja täpsem, tagades nii ühtlase lüpsmise. Lüpsmise ajal lehma kõigile liigutustele viivitamatult järgides ning udara lähedusse jäädes parandab see kiiresti oma asendit mis tahes ootamatute liigutuste korral. See tagab kiire ja põhjaliku lüpsiprotsessi, isegi mullikate puhul.

Uue nisa tuvastamise süsteemiga (Teat Detection Süstem, TDS) on lüpsmisjärgset nisa pihustamist parandatud udara pihustamiseelse eelskannimisega, tagades nii optimaalse udarahügieeni ja piirates saastumisohtu.

 

 

Ümber kujundatud intuitiivne kasutajaliides muudab automaatse lüpsmise kõigile arusaadavamaks. Ühel lehel on saadaval kõik asjakohased andmed: alates lehma esmakordsest lüpsmisest kuni igapäevase hoolduseni. Ühe hiireklõpsu kaugusel on kõik kiirtoimingud, nagu sööda jaotamine, konkreetse lehma marsruudi määramine ja igapäevased hooldusülesanded. Astronaut A5 on kavandatud tipptasemel kasutatavuse, juurdepääsetavuse ja hooldatavuse pakkumiseks.

 

 

 

Märkimisväärne investeeringutasuvus ja end tõestanud töökindlus.

Lely on kogu süsteemi ümber kavandanud, et saavutada oluliselt madalam kulu toodetud piima kg kohta. Korraldati ulatuslik üleilmne katseprogramm laiapõhjalises temperatuurivahemikus, kus osales üle 30 kliendi ja mis hõlmas üle 2 miljoni lüpsmise, et tagada veatu toimimine kõigis oludes. Kõigis katsetes vähendati pesuaine-, vee- ja elektritarbimist kuni 20% võrra. Investeeringud kiire ja hõlpsa hooldamise tagamiseks ning kvaliteetsete komponentide kasutamine vähendas samuti oluliselt hoolduskulusid. Koos tõhususe suurenemisega on see väga töökindel ja hooldussõbralik kavand suutnud samuti tagada enneolematu investeeringutasuvuse.

 

 

 

 

Põhineb farmerite vajadustel

Uus lüpsirobot Astronaut A5, mis ühildub samuti mudeliga A4, vastab ideaalselt Lelynägemusele. Tõesti, Alexander van der Lely tunneb uhkust, et tal on võimalik käesolev uus ja revolutsiooniline toote turule tuua: Lehma lüpsmine ei ole olnud kunagi nii lihtne ja mugav farmeri ja lehma jaoks. Astronaut A5 aitab kaasa meie eesmärgile muuta farmerite elud lihtsamaks ja nende äritegevus edukamaks ning tagada helge tulevik nende enda ja nende perekondade jaoks. Just sellel põhjusel kuulasime farmereid kogu tootearendusprotsessi vältel ning katsetasime põhjalikult Lely Astronaut A5-e farmeritega üle kogu maailma. Nagu meie kõigi toodete puhul, määravad just nemad uue Astronauti edukuse.”

 

 

Kättesaadavus turul

Lely Astronaut A5 on alates tänasest kättesaadav kõigis meie Lely Centerites üle kogu maailma. Lisateabe saamiseks võivad farmerid võtta ühendust oma kohaliku Lely Centeriga.

 

 

 

 

 

 

Teave Lely kontserni kohta

 

 

  1. aastal asutatud Lely töötab säästliku, kasumliku ja nauditava tuleviku nimel põllumajandussektoris. Ettevõte arendab kvaliteetseid robot- ja andmesüsteeme, mis seavad lehma esikohale ning mis on loodud loomade heaolu ning piimafarmide paindlikkuse ja tootlikkuse suurendamiseks.

Lely on juba üle 25 aasta olnud juhtivaks automatiseeritud lüpsisüsteemide müüjaks ja hooldajaks piimafarmerite järjestikuste põlvkondade jaoks üle kogu maailma. Lely inspireerib iga päev oma töötajaid klientidele innovatiivseid lahendusi pakkuma ning neile pikaajalisteks usaldusväärseteks ning nõuandeid ja tuge pakkuvateks partneriteks olema. Lely kontsern, mille peakontor asub Hollandis ning mis omab sihtotstarbeliste Lely Center rajatiste ülemaailmset võrgustikku kohandatud müügi- ja hooldusteenuste osutamiseks, tegutseb enam kui neljakümnes riigis ja annab tööd ligikaudu 1 200 inimesele.