Maassluis, 18. jaanuar 2021 – Milano ülikool viis Lely nimel läbi sööda uurimise

maisisilo plokkide kvaliteedi ja kuumenemise kohta söödaköögis. Päevadel, mil uuring toimus, oli temperatuur üle 30 ºC. Maisisiloplokkide temperatuur aga tõusis ainult 2 ºC.

Uuring viidi läbi kolmes Lely Vector süsteemidega varustatud farmis Itaalias. Plokid lõigati hoidlast välja silo lõikuriga ja asetati söödakööki. Seejärel paigaldati söödaköögis kolmele plokile temperatuuriandurid. Temperatuuri ja niiskuse andurid paigaldati ka söögiköökidesse ja väljapoole, mis lõi selge pildi välistemperatuuri mõjust maisiplokkide soojenemisele. Sööda kvaliteedi teaduslikuks hindamiseks mõõtis sõltumatu laboratoorium sööda proove siloplokkidest, kasutades Flieg’i skoori. Uute proovide kvaliteeti mõõdeti samal viisil kolme päeva pärast ja ka seitsme päeva pärast.

Tulemused

Maisiplokkide temperatuur tõusis kolme päevaga vaid 2 ºC, kuigi keskmine temperatuur õues oli üle 30 ºC. Flieg’i skoor ei näidanud muutusi isegi seitsme päeva pärast. See tähendab, et hästi sileeritud koresööta saab söödaköögis mitu päeva plokkidena säilitada, kaotamata kvaliteeti isegi kuuma ilmaga.

Lely Grupi kohta

1948. aastal asutatud Lely töötab põllumajandussektoris pikaajalise, nauditava ja kasumliku tuleviku poole. Ettevõte arendab kvaliteetseid robootika- ja andmesüsteeme, kus lehmad on esmatähtsad ja mis aitab kaasa loomade heaolule, paindlikkusele ja tootmisele piimafarmides. Lely on olnud üle 25 aasta liider automatiseeritud süsteemide müügi ja teeninduse alal piimafarmide erinevatele põlvkondadele. Lely julgustab oma töötajaid pidevalt klientidele pakkuma uuenduslikke lahendusi ning kes võtavad vastu pikaajaliste usaldusväärsete partnerite rolli nõuandeks ja toeks. Lely grupi peakontor asub Hollandis ja ülemaailmne spetsiaalsete Lely keskuste võrgustik enam kui 45-s riigis, mis pakuvad personaalset müüki ja tuge, kokku umbes 1600 töötajaga.