Uus Lely Juno viib automaatse söödasättimise järgmisele tasemele

Maassluis, 10. aprill 2018 Lely tutvustas üritusel Lely Future Farm Days uusimat innovatsiooni automaatses söödasättimises: oluliselt täiustatud Lely Junot. Tänu Junole on Lely saanud üle 10 aasta pikkuse kogemuse automaatse söödasättimisega ja kuus aastat automaatse söötmissüsteemiga Vector. Kõiki neid teadmisi on rakendatud, et tagada käesoleva kolmanda-generatsiooni Juno hõlpsam rakendamine kõigis laudas esineda võivates olukordades, lihtsam kasutamine ning võime sättida sööta mitmes laudas üle kogu farmi. Kõik Lely uuendused keskenduvad lehmale kui keskpunktile. Nutitehnoloogia abil tagab uus Juno alati puhta sööda iga individuaalse lehma jaoks ning selle, et positiivne mõju looma tervisele, viljakusele ja piimatoodangule väljenduks majanduslikes tulemustes.

Sööda sage sättimine tasub end ära

Söödasättimise sageduse suurendamine stimuleerib sagedast tarbimist, mis võib põhjustada karja söödatarbimise suurenemist 2,8% võrra. Automaatse lüpsmise seisukohalt julgustab sage söödasättimine lehmi lüpsirobotit sagedamini külastama. See vähendab samuti jaotamata sööda hulka ning olukordades, kus lehmadel ei ole tara ääres piisavalt ruumi, võib sage söödasättimine vähendada stressi ja agressiivsust, tagades sööda püsiva kättesaadavuse iga lehma jaoks. Söödasättimise korduvate toimingute automatiseerimine 24 tundi ööpäevas vähendab samuti oluliselt tööjõuga seotud vajadusi ja kütusekulusid.

Söödasättimise on viidud järgmisele tasemele

Uus Lely Juno söödasättija on kõige mitmekülgsem turul saada olev söödasättija. Seda on võimalik ilma muudatusteta kasutada peaaegu kõiki liiki lautades. Juno järgib mõlemal küljel seinu ja tarasid, samas kui põrandal asuvad metalljuhtribad juhivad seda laadimisjaama ja vajadusel teiste lautade suunas.

Kui Juno liigub sööta sättimata, suudab see oma põlle üles tõsta kulumise vähendamiseks ja selleks, et võimaldada Junol väiksemaid takistusi ületada. See tagab samuti piisava kliirensi nõlvadel liikudes ning hoiab põlle puhtana muda ja sõnniku poolt põhjustatud saastest. See tagab sööda puhtuse, maitsvuse ja atraktiivsuse lehmade jaoks, mis suurendab omakorda söödatarbimist ja parandab loomade tervist. Juno suudab oma põlle alla lasta vasakul ja paremal küljel sättimise asendisse. Sellega suurendatakse marsruudi tõhusust, suurendades masina suutlikkust.

Nutitehnoloogia kontrolli ja ohutuse suurendamiseks

Ühest laudast teise lauta liikudes suudab Juno Bluetooth-ühenduse abil automaatselt elektriuksi avada ja sulgeda. Bluetooth-ühendust võib samuti kasutada masina juhtimiseks nutitelefonis äärmiselt intuitiivse „Lely Control Plusoperatsioonisüsteemi abil. Farmer saab hõlpsalt marsruute luua ja kohandada eelmääratud toimingute abil ning Junot lihtsalt sõrmega ekraanil juhtida. Ühe marsruudi raames piki söödakäiku on võimalik sisestada mitu söötmiskorda ja vahekaugust söödatarast.

Juno parandab automaatselt optimaalset vahekaugust söödatarast sööda hulga põhjal konkreetses kohas. Sellega tagatakse, et Juno sätib sööta korrektselt kogu vahekäigu ulatuses; isegi siis, kui sööta ei ole ühtlaselt jaotatud, on see alati lehmade haardeulatuses.

Juno on samuti varustatud kokkupõrkeanduriga. See tagab, et söödasättija peatub kohe, kui see takistusega kokku põrkab. Kokkupõrkeandurit on samuti võimalik varustada elektriimpulsiga. See ei tekita vigastusi lehmadele või inimestele, kuid ennetab masina peatumist lehmadega kokkupuutumise tõttu.

Uus Juno on kättesaadav alates 31. augustist2018. Lisateabe saamiseks Juno söödasättija kohta külastage www.lely.com/ või võtke ühendust oma kohaliku Lely Centeriga.

Teave Lely kontserni kohta

  1. aastal asutatud Lely töötab säästliku, kasumliku ja nauditava tuleviku nimel põllumajandussektoris. Ettevõte arendab kvaliteetseid robot- ja andmesüsteeme, mis seavad lehma esikohale ning mis on loodud loomade heaolu ning piimafarmide paindlikkuse ja tootlikkuse suurendamiseks.

Lely on juba üle 25 aasta olnud juhtivaks automatiseeritud lüpsisüsteemide müüjaks ja hooldajaks piimafarmerite järjestikuste põlvkondade jaoks üle kogu maailma. Lely inspireerib iga päev oma töötajaid klientidele innovatiivseid lahendusi pakkuma ning neile pikaajalisteks usaldusväärseteks ning nõuandeid ja tuge pakkuvateks partneriteks olema. Lely kontsern, mille peakontor asub Hollandis ning mis omab sihtotstarbeliste Lely Center rajatiste ülemaailmset võrgustikku kohandatud müügi- ja hooldusteenuste osutamiseks, tegutseb enam kui neljakümnes riigis ja annab tööd ligikaudu 1 200 inimesele.

www.lely.com